Chémia na čistenie

Ako jednoducho vyčistiť disky vášho vozidla?

Čistenie diskov býva väčšinou veľmi náročné. Ak vám záleží na výzore vášho auta určite nepodceňujte ich čistenie. Najväčším problémom pri vzniku nečistôt je tvrdá špina, ktorá sa vytvorí skombinovaním brzdového prachu, asfaltu, sadzí a všetkej špiny z ulice. Na takýto typ znečistenia bežné šampóny nestačia.

Na základe typu materiálu, z ktorého sú disky vyrobené sú dostupné dva typy prostriedkov.

  • Prostriedky na alkalickej báze
  • Prostriedky, ktoré sú na báze kyseliny

 

 

Prostriedky na alkalickej báze je možné použiť na všetky typy diskov, ktoré sú bežne používané na kolesách osobných áut. Veľmi účinne a efektívne odstraňujú rôzne druhy nečistôt. Veľmi jednoducho vyčistia mastné, olejové alebo železité usadeniny a to bez použitia špongie. Vďaka svojím vlastnostiam nepôsobia korozívne, nezanechávajú mastné stopy a sú šetrné k povrchu diskov.

 

 

 

Prostriedky, ktoré sú na báze kyseliny sa používajú na čistenie diskov nákladných vozidiel, kamiónov alebo autobusov. Je možné ich použiť iba na hliníkové disky, prípadne na čistenie hliníkových alebo nerezových palivových nádrží znečistených od nafty alebo iných nečistôt.

 

 

 

Nanášanie týchto prípravkov je veľmi jednoduché. Aplikujú sa pomocou dávkovacieho čerpadla v umývacích linkách, ručným rozprašovačom alebo možnosť aplikácie v samoobslužných boxoch. Počas letných mesiacov odporúčame nechať ošetrovaný povrch pred nanesením roztoku vychladnúť.  Roztok nesmie zaschnúť! Vždy ho dokonale opláchnite dostatočným množstvom vody.