Chémia na čistenie

Ako vytvoriť aktívnu penu

Aktívna pena je v dnešnej dobe fenoménom na poli bezdotykového umývania áut. Samotné čaro aktívnej peny spočíva práve v jednoduchosti použitia a v rýchlosti aplikácie. Práve preto               sa umývanie aktívnou penou často označuje aj ako bezdotykové umývanie – nie je potrebné použitie klasického kontaktného umývania špongiou alebo kefou. Tento spôsob čistenia je vhodný       od bežného domáceho čistenia osobných áut až po profesionálne umývanie áut v autoumyvárkach, priemyselné umývanie kamiónov, prívesov, poľnohospodárskej techniky, alebo cisterien.

Čo je teda je aktívna pena?

Veľmi jednoducho povedané, aktívna pena je spôsob aplikovania čistiaceho prostriedku na suchú karosériu auta v podobe hustej peny prostredníctvom napeňovača. Práve takáto pena zabezpečuje dlhší čas pôsobenia, pretože sa na karosérii drží podstatne dlhšie ako bežný šampón, ktorý okamžite stečie z karosérie preč. Tým, že aktívna pena má dlhší čas na pôsobenie, dokáže odstrániť         aj silné znečistenie na karosérii za použitia podstatne menšieho množstva prostriedku a vody.

Ako vytvoriť aktívnu penu?

Existuje niekoľko spôsobov ako vytvoriť kvalitnú aktívnu penu. Jedným z najdôležitejších faktorov je použitie kvalitného čistiaceho prostriedku. Z našej produktovej línie odporúčame použiť:

Car Star 40 – aktívna pena a autošampón na umývanie osobných áut. Okrem aktívnej čistiacej zložky obsahuje aj voskovú zložku, čím je vozidlo po umytí pekne zaleštené. Prostriedok Car Star 40 je ideálny pre domáce použitie ale aj pre profesionálov v autoumyvárkach. Car Star 40 je tiež skvelý na použitie pre samoobslužné bezdotykové autoumyvárky.

Car Star 50 – silná aktívna pena ideálna na čistenie nákladných vozidiel, kamiónov alebo prívesov. Je taktiež vhodná aj pre použitie v jednokefových umyvárkach na kamióny.

Car Star 60 – ultra silná aktívna pena, ktorá je vhodná na čistenie silne znečistených nákladných vozidiel, kamiónov, prívesov, kamiónových plachiet alebo cisterien. Aj tento prostriedok              je ideálny pre použitie v jednokefových umývárkach na kamióny prípadne pre automatické linky pre kamióny.

 Car Star 70 – ultra koncentrovaná dvojzložková aktívna pena určená na profesionálne umývanie veľmi znečistených vozidiel. Efektívne umyje aj tie najodolnejšie znečistenia z nákladných vozidiel, kamiónových plachiet, cisterien, autobusov a podobne.

Druhým veľmi podstatným krokom je spôsob aplikácie aktívnej peny. Sú tri spôsoby vytvárania aktívnej peny:

 

1. Aplikácia aktívnej peny cez napeňovaciu trysku s použitím wapky

Najrozšírenejším spôsobom aplikácie aktívnej peny je práve použitie vysokotlakového čističa spolu s napeňovacou tryskou. Do nádobky napeňovacej trysky sa naleje neriedený koncentrát aktívnej peny a nastaví požadované riedenie priamo na tryske. Na trhu sú rôzne typy napeňovacích trysiek a niektoré trysky takúto reguláciu obsahovať nemusia. Pre vytvorenie čo najlepšej aktívnej peny odporúčame použiť profesionálnu napeňovaciu trysku.

2. Aplikácia aktívnej peny cez kompresorový napeňovač

Veľmi praktický spôsob aplikácie aktívnej peny je pomocou napeňovacej trysky . Táto tryska vytvára aktívnu penu za pomoci bežného kompresora, ktorý stačí na trysku pripojiť a do nádržky trysky si nariediť požadovaný pomer čistiaceho prostriedku Car Star a aktívna pena je pripravená na aplikáciu. Nesporná výhoda tejto metódy je, že na napeňovanie nie je potrebná wapka, a teda povrch stačí opláchnuť vodou priamo z hadice. Takýto spôsob aplikácie ocenia predovšetkým ručné autoumyvárky, autoservisy alebo dielne, v neposledom rade aj bežný domáci používateľ.

3. Aplikácie aktívnej peny cez ručný napeňovač

Trojicu metód aplikovania aktívnej peny uzatvára ručný napeňovač, ktorý je určený predovšetkým na rýchle aplikovanie aktívnej peny v domácich podmienkach. Stačí si aktívnu penu nariediť       do nádobky ručného napeňovača v požadovanom pomere, napumpovať a aplikovať priamo na karosériu.